Čím také žije zahrada v MŠ Nádražní

Květen je nejen měsíc lásky, ale také oslavou všech maminek, babiček, žen, které o nás pečují. K této příležitosti jsme nejen pro ně uspořádali ,,Zahradní slavnost“.  Všechny přípravy, které s touto slavností souvisely, vyvrcholily 16.5.2017 odpoledne. Na zahradě se sešlo mnoho členů rodin dětí, kteří se stali diváky našeho programu. Děti všechny přítomné upoutaly písničkou, potěšily básničkou a překvapily tanečky.

Program byl zakončen milým gestem – děti předaly maminkám předem vyrobené dárečky spolu s kytičkou. Bylo krásné vidět dětská rozzářená očka, když maminkám dárky předávaly, stejně tak jako dojetí jejich maminek.

Druhou letošní velkou zahradní akcí spojenou s ukončením školního roku jsme připravili v pátek 16. 6. 2017  ,,Zábavné odpoledne pro děti s Jirkou Hadašem“, jehož hlavní součástí bylo pasování našich budoucích prvňáčků. Každý předškoláček musel projít slavnostní bránou, kde byl pasován na školáka a poctěn šerpou a dárečky.

Pro děti byly přichystány zábavné rekvizity, které mohly využít ke společnému focení v připraveném fotokoutku.

Poté pod vedením animátora Jiřího Hadaše a Maxipsa Fíka si děti zasoutěžily o drobné ceny a zatančily při známých pohádkových písních.

Součástí akce bylo i menší pohoštění, občerstvení a opékání špekáčků u táboráku.

Počasí nás nejprve trošku poškádlilo, ale i přesto nás dobrá nálada neopustila a užili jsme si krásné společné chvilky.