Návštěva pana Honzy Galaty se speciálně vedenými a cvičenými psy na canisterapii potěšila každého přítomného ve školce a byla příjemným zpestřením dne. Hezké chvíle s pejsky si prožily děti ze všech tříd.

Děti se zajímavou formou seznámily, jak se mají chovat v přítomnosti čtyřnohého kamaráda a ve velmi pěkně připraveném programu a společnou hrou si utvářely kladný vztah ke psím společníkům.

Děti měly možnost pro pejsky připravovat různé úkoly a hry. Pejsky za jejich splnění odměňovaly pamlsky. Z počátku se některé děti chovaly nesměle, ale během několika minut, už si pejsky hladily, mazlily se s nimi a dávaly jim pamlsky přímo z ruky. Děti si vyzkoušely pejskům zapnout obojek, pejsky česaly, podlézaly je i překračovaly. Dozvěděly se, jak pejsci spolu se svým pánem pomáhají postiženým dětem i dospělým. Pan Honza dětem vysvětlil rehabilitační účinky pejsků, tzv. polohování, kdy pejsky kolem „odvážného“ dítěte polohoval tak, aby se oba pejsci dítěte dotýkali, zahřívali ho a tak uvolnili části těla.